čokokokoule

čokokokoSuroviny: 250g datlí, hrst rozinek, 200g kokosu, 2 lžíce kakaového prášku

Postup: Milionkrát omýlaný recept, na kterém snad už není co zkazit… a právě proto jsem zkoušela to vylepšit a zjistila, že nejlepší je to nevylepšovat:-)) Takže jak na to? Rozmixovat datle a rozinky (já používám velký mixér Moulinex genius 2000, který mám po mamce), pak přidat kokos a kakao a mixovat dále, co to dá. Když je hmota dostatečně jednotná, tak už je možno tvořit kuličky, nebo vtlačit do nějaké formy atd.

Poučte se z mých chyb: bylo zbytečné a kontraproduktivní dávat do těsta ještě navíc kokosový olej. Nebo kakaový. Kokosový olej se teplem rukou při tvorbě kuliček rozpustí a do jinak tuhé hmoty /datlí a ořechů/ se nevsákne. Na kuličkách pak po ztuhnutí zůstane nevzhledný povlak z kakaa a kokosu, nebo ještě hůř – vznikne pod kuličkou „stojánek“ /tak jako na fotce/.

čokokoko2

Ani kakaové máslo nedoporučuji přidávat. Hmota sama o sobě je dost tuhá, přidáním tuhého kakaového másla ještě víc ztuhne a kulička je pak nepříjemně tuhá.

 

One Comment Add yours

  1. Petra Křížová napsal:

    Hezký večer, mám dotaz, možná trošku přihlouplý – předpokládám, že rozinky a datle musí být předem máčené? jak dlouho? děkuji, Petra

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *