dýňové košíčky

dýnové-košíčky-vSuroviny: košíček: fíky (8ks), datle (8ks), rozinky (asi 150g), mandle (asi 300g), karob (3 lžíce), psilium (2 lžičky)

náplň: dýně (polovina hokkaido), banán (2ks), kokosový olej (3 lžíce), lecitin, kurkuma, muškátový oříšek

Tuhle barevnou nádheru jsem vyzkoušela poprvé a zamilovala si ji. Jsem nadšená z toho, jak krásně kontrastuje žlutá s tmavě hnědou, těší mě, že košíčky nejsou potřeba uměle dochucovat nějakými sladidly. A v neposlední řadě jsem příjemně překvapena, jak po ztuhnutí jdou skvěle odlepit od papírového košíčku. Přitom je to na výrobu jednodušší, než se zdálo:

dýnové-košíčky-II-v

Postup: namočené fíky s datlemi a rozinkami rozmixuju a přidávám pomleté mandle, až bude hmota dostatečně hustá. Pro chuť a výraznější barevný odstín jsem přidala ještě karobový prášek. Protože jsem někde vyčetla, že do korpusu někdo přidává ještě psilium, vyzkoušela jsem to také, ale myslím, že to vůbec nebylo nutné. Lžící natlačím do papírového košíčku ve formě na muffiny a udělám dovnitř dírku. Klidně může být celkem hluboká.

V mixéru rozmixuju banány, dýni, kokosový olej a lecitin do hladkého pudingu. Já přidala ještě kurkumu kvůli barvě a trochu muškátového oříšku. No a naplní se tím košíčky, dozdobí a je hotovo. My nechali chladit přes noc, krásně to ztuhlo a uleželo se. Vzhledem k tomu, že mi děti někam založily zdobičku, tak jsem náplň do košíčků prostě nahňoucala lžící a šlo to v pohodě, na chuť to nemá vliv a my to snědli i v takto ježaté podobě:-)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *