o nás

o mně

Jmenuji se Jana a vitariánství okolo mně chodilo dlouho, ale nějak mě nenapadlo, že i já jednou budu takhle jíst. Myslela jsem si totiž, že bez čokolády nepřežiju:-) A ejhle, pak se ke mně dostala vitaránská čokoláda…. to už bylo na pováženou, každopádně zaběhnutý rytmus svého jídelníčku jsem měnit nechtěla. Až jsem jednou, snad jako poslední z mých známých, viděla rozhovor s Henry Monfortem. A něco mi došlo. Něco, co jsem dlouho věděla,ale nepřipouštěla si to. Došlo mi, jak je strava důležitá. Postupně jsem se chtěla stát bretariánkou, aspoň si to vyzkoušet, jestli to opravdu jde. A protože kojím a nechci ublížit svou detoxikací miminku, rozhodla jsem se že se do toho nebudu vrhat po hlavě, ale půjdu cíleně, krok za krokem, nejprve přes vitariánskou stravu. Dala jsem si limit – aspoň měsíc vydržím dávat si pouze ovocné večeře…..nádhera. Samo tělo si řeklo a za týden a kousek jsem přešla na celkové vitariánství, Tolik mi to dělá dobře! A miminku taky. Během dvou týdnu se Jana1prakticky přestaly našemu dvouměsíčnímu kojenci prdíky, zácpy, ublinkávání apod. Taková změna. Za necelého půl roku po porodu jsem vážila o 30Kg méně a přesto jsem neměla ani trochu pocit hladu nebo strádání. Naopak, občas jsem si říkala, jak se přejídám:-)

Jana1

|V současné době je i náš prcek už na „pevné stravě“ a světe div se – i on je vitarián. Nic jiného než ovoce či případně zeleninu a nějaký ten ořech do něj nedostanu.

Jana4

Což neznamená, že doma nevaříme, naopak, vzhledem k tomu že máme doma tři chlapy, tak se vaří hodně, většinou veganská strava a nepopírám, že i já si občas ráda dám pohankový hambuger nebo nějakou tu koblihu. Každopádně mě ale uchvátila příprava vitariánských pokrmů, miluji jejich lehkost, čerstvost a ten pocit, který člověk má, když se dobře nají, ale „neuspí“ ho to.

Natolik mě nadchlo vitariánství, že ráda budu šířit pochoutky všem, kteří projeví zájem. Každý týden zkouším nějakou novou mňamičku či pochoutku, snažím se vymýšlet nové kombinace, úpravy a design zákusků i hlavních jídel.

 

Jak to tak bývá, člověk míní, osud mění. Nás zavál osud z romantické vesnice zpět do centra Prahy, kde kolotoč a chaos kolem dětí, práce i školy zabrzdil mou práci na stránkách. Omlouvám se všem, že nepřidávám tolik nové recepty, věřím že na ně časem zase přijde řada.

Bohužel už nestíhám ani tvoření na prodej a tak letos po třech (snad úspěšných) letech nenabízím ani dortíky ani vánoční cukroví. Sama cítím, že bych je nedělala s láskou, jako dosud. Ale věřím, že až se tu trochu usadíme, zase se vrátím ke své oblíbené práci v kuchyni a budu si to užívat ke své i Vaší spokojenosti.

 

6 Comments Add yours

 1. erika napsal:

  Dobrý večer, reaguji ze stránek od Marie …. ráda bych si touto cestou objednala Vánoční balíček cukroví od Vás. Děkuji za podklady k platbě a zdravím Vás, Erika.

 2. Strašilová Vlasta napsal:

  Zdravím, mám velký zájem o váš vánoční balíček cukroví.
  S pozdravem Strašilová Vlasta.

 3. Lenka napsal:

  Dobrý den Jano,
  chtěla bych se Vás zeptat, jaký používáte mixér?
  Koupila jsem si „kopii“ Vitamaxu, který má taktéž kolem 36 tis. otáček, ale bohužel se mi nedaří rozmixovat ingredience do požadované konzistence.

  Děkuji.
  Lenka.

  1. Vitarianka napsal:

   Dobrý den Lenko,
   jestli třeba doufáte, že vám řeknu že mám originál Vitamix a že rozmixuje všechno tak jak chci, tak vás asi zklamu.
   Mám nějaký „jakože lepší“ Philips, (asi za 1,5tis) a jsem s ním naprosto spokojená. Jasně, je to možná hlučnější než vitamix. Jasně, nemá to bezpečnostní šťourátko jako on, ale co se týká jemnosti mixování, tak mi rozhodně stačí. Možná mu to trvá déle. Ale pro naše rodinné potřeby, abych udělala jemné smoothie a jablečnou kaši, to rozhodně stačí:-)
   Jana

 4. Renata napsal:

  Dobrý den Jani, moc děkuji za vaše stránky, zabývám se RAW stravou krátce a tak sháním informace kde se dá, mám i nějaké knihy. Váš web je úžasný, začala jsem pohankou a moc mě nadchly Vaše recepty s naklíčenou pohanku, hned je začnu zkoušet, protože mám problémy se žílami a pohanka mi chutná, už se těším co u Vás ještě objevím. Vřelé díky takovým lidem jako jste Vy, kteří dávají dalším lidem cenné rady. S pozdravem Renata

 5. Anna Čevelová napsal:

  Milá Jano, letos poprvé jsem se rozhodla ( a tomě bude 55 let), že ,,napeču“ vánoční cukroví. Do tajů vitariánství jsem už nahlížela vloni. Vaše recepty jsou úžasné.
  Přeji Vám požehnané vánoce, hodně zdraví a božích milostí v Novém roce. Anna

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *