odkazy

Videa:

http://novazeme.ning.com/video/ivo-i-n-strava-omyl-minulosti-dokument-o-zdrav-a-o-tom-pro-v-s . Velmi zajímavý „dokument“ o tom, že už dlouhou dobu je vědecky potvrzené, že veganská strava je pro člověka nejlepší. Video sice v šílené kvalitě, zato i relativně optimistické, dává naději i starým a nemocným rakovinou, stačí změnit své stravovací zvyklosti.

http://www.youtube.com/watch?v=uXWLiIw1RTI – Dokument BBC nabízející velmi zajímavou teorii o tom, že vařené jídlo udělalo z člověka pána tvorstva. Pozor! Tohle není o podpoře vitariánství, naopak! Dokonce v dokumentu ukáží i zabití divokeho zvířete. Ale přišlo mi to velmi zajímavé a tak to předkládám pro vyvážení. Objevují se zde teorie, které jsou proti vitariánům, v dokumentu se vychází i z evoluční darwinovy teorie a některé zde předkládan výzkumy jsou v rozporu s těmi, které se objevují na vitariánských webech.

http://www.youtube.com/watch?v=t7TSJYybbM4 – Semena smrti, dokument o geneticky modifikovaných potravinách a jejich (hrozném) dopadu na náš organismus.

 

Vitariánské stránky a weby o stravě:

www.vitarian.cz – „základní“ stránky o vitariánství, vitariánech, info o srazech, receptech, výzkumech, a mnoho dalšího

http://www.zivepokuseni.cz/ – velmi příjemný webík s recepty, kvalitními články, e-booky, a skvělý rozcestník do dalšího raw světa

http://soucitne.cz/ – základní web pro vegany. Aktuální informace, akce, články, recepty, odkazy a mnoho dalšího. A co je úplně nejlepší, mají úžasný seznam veganských a vegetariánských restaurací.

www.vitalvibe.cz – úžasný eshop plný skvělých ingrediencí, pomůcek ale i receptů. Jsou naprosto spolehliví a rychlí.

http://fenix.savana.cz/doku.php – divoká kuchařka, informace a recepty z volné přírody

www.pust.cz – o tom nejlepším jídle, které do sebe můžeme dávat:-)

http://g0lubka.blogspot.cz/ – asi nejkrásnější web s vitariánskými recepty, který znám. V angličtině s mnoha a mnoha krásnými fotkami a nápady.

http://www.rawsuperfood.cz/ – další z e-shopů s velmi inspirujícímí recepty

http://www.opravdovezdravi.cz/kombinovani-potravin/ – jak je to s vhodnými a nevhodnými kombinacemi potravin? (no, ne že bych se jich v receptech držela!!)

http://tucnak-romantik.blog.cz/ – příjemný, zajímavý blog jednoho vitariána. Mnoho receptů i pěkně psaných článků.

 

Články:

http://slunecnyzivot.cz/2013/05/honba-za-vyzivou-vs-nase-skutecne-ja/ – krásně psaný článek, vřele doporučuju přečíst všem (začínajícím) vitariánům a zapřemýšlet o své pravé motivaci.

http://www.opravdovezdravi.cz/2011/01/past-pozitku-a-jak-z-ni-uniknout/ – další z motivačních článků, vědecky pojato

 

Mé oblíbené stránky:

http://u-veru.webnode.cz/ – jóga, zpívání a krásná žena Veronika

www.vedomematerstvi.cz – inspirace a pomoc v mateřství, Terezce vděčím za mnohé. Ona byla ta, kdo mi dal první ochutnat vitariánskou čokoládu a s její pomocí byly porody obou mých synů tak silným zážitkem (a tak rozdílné, jak jen to jde:-)

www.zdravebistro.cz – naše spřátelené pracoviště v centru Kladna, výborné kuchařky a nabídka veganských obědů s rozvozem až domů

http://www.malestromy.cz/ – „naše školka“:-) Jste-li v dojezdové vzdálenosti a máte dítko do 7mi let,  neváhejte nás kontaktovat. Můžete nás přijet navštívit, pobýt.

http://www.lmsvodnicek.cz/ – lesní školka u Kladna, Opravdová lesní školka, do které chodí můj starší syn. Vrací se domů zablácený, vonící kouřem a naprosto spokojený.