taoistické koláčky

V-taokoláčkySuroviny: datle (250g), mandle (250g), kardamon; mák, rozinky, hřebíček; kokos, med, vanilka

V-taokoláčky2

Jeden vtípek, který už dlouho nosím v hlavě se mi konečně podařilo přivést k životu. Taoistické koláčky jsou vlastně jen taková barevná hra s dávno osvědčenými těsty, ale třeba to může někoho taky inspirovat. Vyjímečně jsem tentokrát nešetřila kořením, abych si užila plnou a výraznou chuť a doufala jsem, že třeba děti mi nesnědí všechno, jakmile to vyndám. To se sice nestalo, ale přece jen jsem si velmi pochutnala. Ale asi nejvíc jsem si užila to „blbnutí“ při přípravě.

V-taokoláčky3

Postup: Jako první jsem udělala těsto z datlí a mandlí. (klasické, tzn. namočené datle jsem rozmixovala s vymáčenými a usušenými oříšky resp. mandlemi, až do požadované, hutné konzistence). Protože tentokrát jsem chtěla něco spíš pro dospělé a ne pro děti, dala jsem do těsta půl lžičky kardamonu. Těsto jsem vmáčkla do formiček. Používám průhlednou folii místo vymazávání, formičku jí vyložím a po ztuhnutí jde všechno perfektně vyndat, odlepit atd.

Tmavé těsto je z máku, rozmixovaných rozinek a dvou hřebíčků – vše umixováno, umleto do hladka. Bílou část tvoří jen hodně do jemna umixovaný sušený kokos s trochou vanilky a medu. Aby se mi obě barvy nevmíchaly, ustříhla jsem jednoduše proužek papíru, vmáčkla v místě dělení do datlového těsta a tmavou i světlo část jsem pak dávala v klidu, samostatně. Papír jsem opatrně vyndala nakonec.

Nechala jsem ještě trochu vychladit v lednici.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *