zákusek s červenou řepou (školní valentýnský)

řepový-dort-IISuroviny: 500g strouhaného kokosu, větší červená řepa, 200g vypeckovaných datlí, muškátový oříšek, špetka soli; 2 banány, jablko, šťáva z jednoho citronu, dvě lžíce kokosového oleje, vanilka

Nevím kde a jak jste trávili Valentýna vy, ale já si užila jednoho z nejlepších ve škole. Od rána od osmi do desíti do večera jsme byli mezi zdmi základní školy v Jinonicích a zpívali, pískali, hráli, tancovali, mluvili, jedli a občas se trochu zapotili při Steinerově Teorii poznání.

DSC_0504

Po skvělém obědě od Tomáše Moučky  jsme se přesunuli do jedné z tříd kde jsme pokračovali v obžerství ze zdrojů domácích. Já pro tuto sváteční příležitost připravila dortík z červené řepy, který jsem o minulém semináři někomu slíbila. Myslím, že se povedl. Málokdo uhodnul, že je nepečený a málokdo ti tipnul, od čeho má tu valentýnskou růžovou barvu.

Milí spolužáci (i vy ostatní:-) zde je recept.

koláč-s-červenou-řepou

Postup: nejprve je potřeba důkladně rozmixovat kokos v mixéru s širokým dnem. To trvá několik dlouhých minut. Třeba i deset. Z kokosu se stane kokosové máslo, pravděpodobně bude i docela teplé. Pak už jen prostě přidám pokrájenou červenou řepu, na špičku muškátového oříšku a hrnek datlí. (řepu jen oloupu a nakrájím, neodšťavuju, to je moc práce:-)) Rozmixuju a mám základ na korpus. Je jen na vás, do jaké formy těsto vycpete. Doporučuji pro lepší vyndavání formu vyložit potravinovou folií.

řepový-dort

Žlutou vrstvu jsem udělala z osvědčené kombinace banány, jablko, citron a kokosový olej. Všechno prostě a jednoduše dám do vysokého mixéru a rozmixuji do hladka. Přeleju přes korpus, trochu „dozdobím“ strouhaným kokosem a dám chladit. Po dvou hodinách v lednici je hotovo.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *